Siatkówka to sport, w którym kobiety odgrywają bardzo ważną rolę i osiągają wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. W tym artykule przedstawimy czołowe zawodniczki w historii siatkówki oraz ich osiągnięcia.

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Katarzyna Skowrońska-Dolata to jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek w historii. Grała na pozycji atakującej i zdobyła wiele nagród i wyróżnień podczas swojej kariery. Wraz z reprezentacją Polski zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku oraz brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w 2009 roku. Zdobyła również srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Sheilla Castro

Sheilla Castro to brazylijska siatkarka, uważana za jedną z najlepszych zawodniczek w historii tej dyscypliny. Grała na pozycji atakującej i zdobyła pięć złotych medali podczas Mistrzostw Świata oraz trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich. W 2008 roku została wybrana najlepszą siatkarką świata.

Lang Ping

Lang Ping to chińska siatkarka, która zdobyła wiele tytułów i wyróżnień podczas swojej kariery. Grała na pozycji atakującej i zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku oraz srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku. W 2016 roku została trenerem reprezentacji Chin i poprowadziła drużynę do zdobycia złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Regina Pereira

Regina Pereira to brazylijska siatkarka, która grała na pozycji libero. Zdobyła pięć złotych medali podczas Mistrzostw Świata oraz trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich. W 2008 roku została wybrana najlepszą libero na świecie.

Serena Ortolani

Serena Ortolani to włoska siatkarka, która grała na pozycji atakującej. Zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy w 2009 roku oraz srebrny medal podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku. W 2010 roku została wybrana najlepszą siatkarką w lidze włoskiej.

 

Podobne posty