Lechia Tomaszów Mazowiecki

Lechia Tomaszów Mazowiecki w tym sezonie idzie jak burza! Wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze siatkówki mężczyzn. Coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w 28 kolejce pokonała we własnej hali Krispol Września 3:0.

Bardzo dobra forma

Drużyna Lechii złapała bardzo dobrą formę w ostatnim okresie. Udało im się wygrać bowiem 4 spotkania pod rząd, dzięki czemu zajmują 8 miejsce w tabeli, a to daje szansę na udział w fazie pucharowej i walkę o awans do Plusligi

Tak dobrą serię Lechia może zawdzięczać dosyć łatwemu terminarzowi, ponieważ 3 z 4 ostatnich spotkań klub z Tomaszowa Mazowieckiego rozgrywał przeciwko drużynom z miejsc od 14 do 16, a więc tym teoretycznie najsłabszym w całej lidze, które walczą o uniknięcie spadku. Takie mecze również należy umieć wygrywać.

Świetny mecz z Krispolem

Spotkanie z Krispolem Września wcale nie było tak łatwe dla Lechii, jak pokazuje to wynik. Nie tylko chodzi tutaj o zwycięstwo bez straty seta, ale także wygrane w poszczególnych partiach, konkretnie do 19, 20 i 19.

Warto zwrócić uwagę jednak na to, że zwłaszcza początek i środek seta nie wskazywał na to, że drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego będzie mieć tak udaną dla siebie partię. Rywal sprawiał sporo problemów. W 1 partii to właśnie goście z Wrześni mieli udany początek, prowadzili nawet różnicą 4 punktów, konkretnie 15:11. Wiele dał wzięty czas i udane ataki w wykonaniu kilku zawodników. Straty błyskawicznie zostały zniwelowane i udało się uzyskać przewagę.

2 set miał już inny przebieg, ponieważ Lechia kontrolowała go od początku do końca mając dużą przewagę. Ta momentami sięgała nawet 8 punktów. Ostatecznie skończyło się na secie wygranym do 20.

Goście, którym zależało na minimum punkcie w tym meczu dalej walczyli. Problemem było jednak to, że gospodarze byli już mocno rozpędzeni i pewni siebie. Bardzo chcieli zanotować kolejne zwycięstwo, które pozwoliło im umocnić się na 8 miejscu. Tak właśnie się stało.

Tylko jeden rywal w walce?

Wydaje się, że najtrudniejszym rywalem dla Lechii w końcówce sezonu w walce o 8 miejsce będzie Chrobry Głogów. Ten swoje spotkanie w ramach 28 kolejki rozegra 1 kwietnia, a rywalem będzie Avia Świdnik, która plasuje się na 7 pozycji. Jest to zatem bardzo ważne spotkanie nie tylko z perspektywy tych 2 klubów, ale także Lechii. Wygrana klubu ze Świdnika sprawi, że po tej serii gier utrzyma się przewaga 4 punktów nad drużyną z 9 miejsca.

Prawdziwa weryfikacja

Nawet, jeśli Chrobry swój najbliższy mecz ligowy przegra to nie oznacza, że karty w przypadku tych 2 drużyn zostały już rozdane. Obie drużyny czekają jeszcze po 2 spotkania w 1 lidze. Lechia będzie mieć trudnego rywala, ponieważ w 29 kolejce zmierzą się z MKS-em Będzin, a więc drużyną, która nie tak dawno występowała w Pluslidze, a w tym sezonie zajmuje 1 miejsce w tabeli. Może zatem być prawdopodobnym rywalem dla Lechii, jeśli ta awansuje do fazy pucharowej. Mecz najbliższy może być dla klubu z Tomaszowa Mazowieckiego prawdziwym testem i sprawdzeniem ich aktualnych możliwości.

Podobne posty