III Liga: sezon 2017/2018

III Liga: Lechia II zatrzymana przez Huragan

W ramach 3 kolejki ligi wojewódzkiej seniorów, drużyna KS LECHIA II udała się na mecz do Łasku, aby zmierzyć się z zespołem KS HURAGAN WIDAWA. Występujący w roli gospodarza  zawodnicy z Widawy nie byli faworytem meczu, ale w tym spotkaniu sprawili swoim sympatykom niespodziankę i po pięcio setowym pojedynku zwyciężyli młodą drużynę z Tomaszowa.

Lechici pojedynek rozpoczęli od przegranej partii. W secie nr 1 słabo funkcjonowało przyjęcie, a przeciwnik raz po raz zagrywał asy. Set nr 2 to już popisowa gra tomaszowian i powrót do gry o zwycięstwo. Set nr 3 również padł łupem siatkarzy z Tomaszowa, ale pomimo słabszej dyspozycji w secie drugim do gry powoli wracała drużyna Huraganu, co pokazała czwarta partia spotkania. Niesieni dopingiem kibiców zawodnicy Widawy zwyciężyli seta nr 4 i doprowadzili do tie break. Decydująca o losach spotkania piąta partia, źle rozpoczęła się dla lechitów. Skuteczni w polu zagrywki zawodnicy Huraganu zbudowali dużą przewagę punktową, ale pomimo tego, tomaszowska młodzież potrafiła jeszcze zawalczyć i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Niestety więcej koncentracji i szczęścia na koniec spotkania zachowali zawodnicy KS Huragan Widawa i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Tym razem KS Lechia II musiała uznać wyższość rywala, ale dla trenera Kamila CZAPNIKA spotkanie było dobrym materiałem do przemyśleń, co należy poprawiać i nad czym trzeba pracować, oraz sprawdzeniem kilku innych wariantów gry.

KS HURAGAN Widawa – KS LECHIA II Tomaszów Maz. 3:2 (25:21,15:25,20:25,25:23,15:12)

Skład KS Lechia II: GRZYBEK, MORGA, MADZIO, ZIELIŃSKI, KUBRYN, REBZDA, SULMA, MIGAŁA, KONEWKA

Trenerem drużyny jest: Kamil CZAPNIK

W 4 kolejce spotkań KS LECHIA II podejmowała będzie drużynę NLO SMS PZPS SPAŁA. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 21.10.2017 r. o godz. 13 w hali ZSP nr 2 (Gastronomik). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zachęcamy do gorącego dopingu.