I Liga: sezon 2017/2018

I Liga: Lechia v. Norwid

W dniu dzisiejszym, Lechia rozegrała dwie gry kontrolne ze swoim pierwszoligowym rywalem – Exact Systems Norwid Częstochowa.

Poranny sparing zakończył się zwycięstwem gości 3:1 (20:25, 20:25, 23:25, 25:23). W popołudniowej odsłonie rywalizacji Lechia była górą, wyrywając 3:1 (25:14, 25:19, 21:25, 25:17).

Skład gości: Miarka, Maruszczyk, Kraś, Nowosielski, Zawalski, Buca, Kogut, Wdowiak, Gromadzki, Usowicz, Smolarczyk, Zieliński, Wrzeszcz, Druzgała, Kryński

Skład gospodarzy: Musiał, Frąc, Neroj, Gościański, Toma, Miniak, Obermeler, Buniak, Gutkowski, Błoński, Lechowski, Kącki, Ogórek

Poniżej rozmowa z trenerem Bartłomiejem Rebzdą.

Jak można podsumować dzisiejszy dzień?

W dniu dzisiejszym uzgodniliśmy rozegranie dwumeczu. Dzięki temu wszyscy nasi zawodnicy mogli wystąpić. Podzieliłem drużynę na dwie grupy: młodszą, która zagrała rano i bardziej doświadczoną, która zagrała po południu.  Młodsi zawodnicy mieli szansę zagrać pełnowymiarowy mecz, z którego jestem zadowolony. Chłopaki pokazali się z dobrej strony, widać, że brakuje im jeszcze doświadczenia, żeby wygrywać w końcówkach, ale to jest do nadrobienia. W końcówce ostatniego seta była walka punkt za punkt i, co cieszy, udało im się go wygrać.

Po południu zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy. Widać było, że nie mogli się doczekać gry. Sześciu facetów weszło na boisko żeby wygrać. Mają w sobie ten „gen zwycięstwa”, który ich poprowadził do sukcesu. Zrobili wszytko, żeby udowodnić, że są lepszym zespołem od rywala. Pokazali młodszym kolegom jak mają być zmotywowani i podchodzić do meczu nawet jeśli jest to tylko sparing.

Jaki obraz drużyny dają pierwsze sparingi?

To są nasze pierwsze gry kontrolne. Zgranie zespołu powinno dopiero nastąpić. Widać tego pierwsze oznaki. Nadal jednak mamy jeszcze dużo pracy przed sobą. Zdarza się, że wpadają nam „łatwe piłki”. Myślę, że jeśli wyeliminujmy ten błąd, to możemy być groźnym zespołem dla rywali. Kończymy ciężki okres przygotowawczy. Na pewno brakuje nam trochę mocnej zagrywki, ale nie to był nasz priorytet na dzisiaj.

Czy krystalizuje się już pierwsza szóstka?

Nie, nie sądzę. Jest jeszcze za wcześnie. Przede wszystkim nie jesteśmy w komplecie. Nie ma z nami Maćka Janikowskiego (przyp. – kontuzja). Wszyscy zdają sobie sprawę, że Maciek będzie musiał gonić w swoim okresie przygotowawczym. Jest to kwestia trzech, czterech tygodni, żeby był w grze. Wierzę, że ta pierwsza szóstka wykrystalizuje się na początku rozgrywek. Mamy silną rywalizację na pozycjach, szczególnie na ataku i środku. Tutaj jest naprawdę równo. Na przyjęciu są starsi i młodsi zawodnicy, więc wszyscy, którzy wchodzą na boisko, wykorzystują swoją szansę do maksimum. Michał Błoński i Kamil Gutkowski to dobry przykład na współpracę i naukę.

Jakie plany na najbliższy okres przygotowawczy?

Teraz koncentrujemy się głównie na grze. Kończymy najcięższy okres przygotowań. Trzy tygodnie bardzo mocno pracowaliśmy. Od poniedziałku schodzimy z najmocniejszych obciążeń. Zaczynamy konkretną grę. Jedziemy na 2 – 3 turnieje. Przed samą ligą również gramy, żeby utrzymać poziom i móc go skonfrontować z poziomem pierwszoligowym.

Przypomnę, że w środę rozegraliście sparing z Cerrad Czarni Radom. Jak sparing z plusligowcem przełożył się na dzisiejsze gry kontrolne?

Cieszę się, że udało nam się rozegrać sparing z Czarnymi Radom. Dla nas mecz z zespołem Plus Ligi, który ma bardzo dobrych zawodników był świetnym rozwiązaniem. Nie można było wymyślić lepszego startu. Popełniliśmy tam dużo błędów, ale dzięki temu udało się do dzisiaj większość z nich wyeliminować. Myślę, że z każdym turniejem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej.

Słowo do kibiców?

Zapraszam serdecznie kibiców na pierwszy mecz w nowym sezonie w naszej hali. Będzie to spotkanie ze Stalą Nysa, bardzo mocnym przeciwnikiem. Już na początku października. Emocje gwarantowane.

Dziękuję. Z trenerem Lechii, Bartłomiejem Rebzdą, rozmawiał Tomasz Radzikowski.

Foto: Anna Musierowicz (Żak). Więcej zdjęć TUTAJ.

Komentarz do wpisu

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ajlee