ATS

Dziecięcy „Mini Eurovolley 2017” na pikniku „Lokalni Niebanalni”

W słoneczne , niedzielne popołudnie na przystani nad Pilicą odbyła się dziesiąta edycja pikniku organizacji pozarządowych „Lokalni Niebanalni”. W imprezie tej po raz kolejny aktywnie uczestniczyła Akademia Tomaszowskiej Siatkówki KS „Lechia”. Trenerzy ATS przygotowali dla najmłodszych turniej mini siatkówki plażowej. W tym roku impreza rozegrana została się pod hasłem „Mini Eurovolley 2017” . Najmłodsi uczestnicy turnieju przybrali nazwy drużyn, które występowały w organizowanych niedawno przez Polskę mistrzostwach Europy w siatkówce. W turnieju „Mini Eurovolley 2017” wystąpiły dzieci trenujące na co dzień siatkówkę w klasach sportowych SP 12 i SP 13 oraz Akademii Tomaszowskiej Siatkówki. Nie zabrakło również gości spoza Tomaszowa (chłopcy z Piotrkowa ), którzy na sportowo chcieli pożegnać mijające powoli lato. Pogoda dopisała. Na starcie stanęło dziesięć drużyn dopingowanych przez rodziców, dziadków oraz kolegów i koleżanki. Oto najlepsi w swoich kategoriach:

Grupa starsza
1. Rosja ( ATS ) – Jakub Sygitowicz, Dawid Suski, Krystaian Kubiak
2. Belgia (SP 12 ) – Paweł Kubacki, Filip Toma, Błażej Bień
3. Włochy ( ATS ) – Artur Brzostowicz, Jakub Nowak i Oliwier Nowak

Grupa młodsza
1. Niemcy (SP13) w składzie: Mateusz Gruszka, Aleksander Tokarski i Oliwier Krawczyk.
2. Francja (SP13 ) – Jakub Panfil, Jakub Ośniecki i Adam Poznański.
3. Polska (ATS) – Dawid Wojtalczyk, Maciej Tomczyk i Jakub Przybyłkowicz.

Jedyny żeński zespół (Holandia) w składzie: Oliwia Mąkola, Wiktoria Krupa i Milena Klepacz zajął w grupie młodszej zajął 4 miejsce.

Uczestnicy turnieju otrzymali trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez KS Lechia, Gminę Miasto Tomaszów Maz, oraz serwis narciarski Pawła Deli. Turniej dotowany był przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki w ramach projektu „Mini sport – mega zabawa”.

Oprócz działań na boiskach do plażówki klub promował się również na scenie. Trenerzy Akademii Tomaszowskiej Siatkówki zorganizowali dla dzieci mini konkursy oraz zaprezentowali podopiecznych z którymi pod koniec sierpnia wzięli udział w biciu siatkarskiego rekordu Guinnessa na Starym Rynku w Krakowie. Na koniec „swojego czasu na scenie” trenerzy Lechii zaprosili wszystkich mieszkańców Tomaszowa do kibicowania w bieżącym sezonie drużynie seniorów, która w tym roku wywalczyła awans do I Ligi.

Turniej „Mini Eurovolley 2017” zorganizowali trenerzy ATS – Małgorzata Włosek, Krzysztof Włosek, Ireneusz Zakrzewski i Piotr Jedyk.

Foto dzięki uprzejmości Anny Musierowicz (Żak). Więcej zdjęć na FB Liga Najmłodszych.

                                                                                                            Koordynator ATS  – Piotr Jedyk

 

 

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.