Kadet

Kadeci przed Ćwierćfinałami Mistrzostw Polski

  W dniach 9-12 marzec 2017 r. rozpoczyna się etap rywalizacji ogólnopolskiej kadetów w piłce siatkowej. W ośmiu miastach zostaną rozegrane turnieje ćwierćfinałowe, w których weźmie udział 48 zespołów z całego kraju. Prawo gry na tym etapie rozgrywek wywalczyły po trzy najlepsze zespoły z poszczególnych lig wojewódzkich. Wśród drużyn, które będą rywalizowały o awans do turniejów półfinałowych znalazła się również tomaszowska Lechia.

  Zespół Kadetów Klubu Sportowego Lechia Tomaszów Mazowiecki prowadzony przez pana Krzysztofa Kurzdyma, swój turniej ćwierćfinałowy rozegra w miejscowości  Międzyrzec Podlaski. Rywalami lechitów będą następujące drużyny: AKS V LO Rzeszów, TSV TG Sokół Sanok, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski (gospodarz), TPS Lublin oraz SMS Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym etapie drużyny są podzielone na dwie podgrupy po trzy zespoły. KS Lechia pierwszego dnia zmagań zmierzy się z gospodarzem turnieju Międzyrzecką Trójką. W dniu 10 marca tomaszowianie rywalizować będą z zespołem z Sanoka. W drugiej podgrupie mecze o prawo gry w półfinałach rozegrają między sobą drużyny Rzeszowa, Lublina i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zespoły, które w podgrupach zajmą odpowiednio miejsca I-II rywalizowały będą ze sobą na krzyż I zespół z podgrupy A z II zespołem podgrupy B i na odwrót. Drużyny, które zwyciężą w swoich pojedynkach na tym etapie rywalizacji wywalczą awans do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Kadetów.

  W chwili obecnej Kadeci tomaszowskiej Lechii kończą okres przygotowawczy do turnieju ćwierćfinałowego, w którym to intensywnie pracowali nad formą oraz taktyką. Rozegrali również dwa spotkania kontrolne po cztery sety. W Kielcach zmierzyli się z zespołem Effector Kielce ulegając rówieśnikom 1:3. W Tomaszowie natomiast  spotkali się  z drużyną KS Wifama Szkoła Gortata Łódź i tu spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

   Życzymy naszym kadetom samych wygranych spotkań i wywalczenia awansu do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski.

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.

ajlee