Kadet

Kadeci: Lechia zdobywa srebro i brąz w województwie!

kadet final wojW minionym tygodniu, od środy do piątku (28-30. stycznia) rozgrywany był w hali łódzkiej Wifamy finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w Piłce Siatkowej Kadetów. W tym sezonie do rozgrywek finałowych o medale w województwie zakwalifikowały się obie nasze drużyny, które w eliminacjach wywalczyły sobie prawo gry w czterozespołowym finale.

Obok zespołu KS Lechii I Tomaszów Maz. prowadzonego przez Rafała Strawińskiego oraz KS Lechii II Tomaszów Maz., którego trenerem jest Bartłomiej Rebzda, zakwalifikowali się także gospodarze – Wifama Łódź oraz Bzura Ozorków.

Już w pierwszym dniu turnieju mieliśmy starcie obu naszych drużyn, które zakończyło się zwycięstwem Lechii I wynikiem 3:0. W drugiem spotkaniu tego dnia Wifama Łódź pokonała Bzurę Ozorków 3:0.

Kolejny dzień finałów przyniósł rozstrzygnięcia co do prawa gry o złoty medal. W pierwszym meczu Wifama Łódź pokonała nasz drugi zespół 3:0, zaś Lechia I wygrała z Bzurą Ozorków 3:0.

W ostatnich spotkaniach decydowały się więc losy walki o pierwsze i trzecie miejsce. W „meczu o złoto” Wifama wygrała niestety z Lechią I Tomaszów 3:0 i z kompletem punktów zdobyła tytuł Mistrza Województwa. Lechia I z dwoma zwycięstwami i jedną porażką zdobyła srebrny medal. W meczu o trzecie miejsce Lechia II Tomaszów pokonała Bzurę Ozorków 3:1 i zdobyła brązowy medal w województwie.

Komplet wyników turnieju finałowego kadetów:

środa (28.01.2015)
godz. 16.30 Lechia I Tomaszów Maz. – Lechia II Tomaszów Maz. 3:0
godz. 18:30 Wifama Łódź – Bzura Ozorków 3:0

czwartek (29.01.2015)
godz. 16:30 Lechia II Tomaszów Maz. – Wifama Łódź 0:3
godz. 18:30 Lechia I Tomaszów Maz. – Bzura Ozorków 3:0

piątek (30.01.2015)
godz. 16:30 Lechia II Tomaszów Maz. – Bzura Ozorków 3:1
godz. 18:30 Lechia I Tomaszów Maz. – Wifama Łódź 0:3

Ostateczna kolejność:
1. KS Wifama Łódź
2. KS Lechia I Tomaszów Maz.
3. KS Lechia II Tomaszów Maz.
4. MKS Bzura Ozorków

Oprócz medali, trzy pierwsze zespoły otrzymały prawo awansu i gry w rozgrywkach centralnych o Mistrzostwo Polski Kadetów. Przepisy PZPS mówią jednak jasno, że każdy klub może do rozgrywek centralnych wystawić tylko jeden swój zespół. Stąd też po zakończonym finale województwa obie drużyny Lechii zostają połączone w jeden zespół i jako KS Lechia Tomaszów Maz. awansując z drugiego miejsca w województwie łódzkim grać będą w dalszej części sezonu. Skorzystała na tym Bzura Ozorków, która przejmie trzecie miejsce premiowane awansem i także wystąpi w rozgrywkach centralnych.

Srebrna drużyna KS Lechia I Tomaszów Maz. prowadzona przez trenera Rafała Strawińskiego grała w składzie:
Kubicki Błażej, Reszka Daniel, Pająk Bartłomiej, Migała Damian, Życzyński Daniel, Kubryn Mikołaj, Winiarski Dominik, Iskierka Jakub, Głowacki Adam, Lecowski Michał, Owczarek Mariusz, Konewka Bartłomiej, Madzio Szymon i Miniak Adam.

Brązowy zespół KS Lechia II Tomaszów Maz. z trenerem Bartłomiejem Rebzdą występowała w składzie:
Knap Jacek (kapitan), Sulma Kacper, Bogusz Patryk, Fałek Michał, Koziołek Piotr, Leśniewski Dominik, Świech Hubert, Rebzda Kacper, Woźniak Patryk, Wilk Bartłomiej, Wilk Kacper, Gąsiorek Bartłomiej, Tyczyński Filip, Kołaczek Jan, Ulaszewski Patryk.

Wkrótce poinformujemy kiedy i z kim przyjdzie walczyć naszym kadetom w turnieju ćwierćfinałowym MP.

Kadeci - Lechia I oraz Lechia II

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.