ATS

Młodzież Lechii pod siatką

newsW minionym tygodniu nasze zespoły młodzieżowe radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Pierwszy zespół kadetów pod okiem Rafał Strawińskiego wygrał w Piotrkowie 3:0 z Volley 5. Druga nasza drużyna w kategorii młodzików rozgrywała w miniony piątek spotkanie we własnej hali z Siatkarzem Wieluń. Pokonaliśmy rywali 3:0. Kilka dni później (we wtorek) zespół z Wielunia wziął rewanż, pokonując Lechię na własnym parkiecie 3:0. Podopieczni Bartka Rebzdy grali w składzie: Knap Jacek, Fałek Michał, Leśniewski Dominik, Szkup Przemysław, Kołaczek Jan, Tyczyński Filip, Sulma Kacper, Gąsiorek Bartłomiej, Bogusz Patryk, Rebzda Kacper, Woźniak Patryk, Wilk Bartłomiej, Wilk Kacper.

W eliminacyjnej grupie A kadetów nasza druga drużyna zajmuje miejsce 3. miejsce z 10. punktami na koncie. W grupie B natomiast pierwszy zespół kadetów przewodzi stawce z kompletem 15. punktów.

W najbliższy piątek (28.11) kadeci Lechii II rozegrają w hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej spotkanie przeciw Libero Pajęczno. Początek meczu o godz. 18.30. Lechia I pojedzie zaś w piątek do Rawy Mazowieckiej, gdzie o godzinie 18.00 zmierzy się z Juvenią.

***

Juniorzy Lechii pojechali w niedzielę do Łodzi. W spotkaniu z MG 13 udało im się ugrać tylko jednego seta. Wrócili więc do Tomaszowa z porażką 1:3 i bez zdobyczy punktowej. Tym ważniejszy stał się więc środowy (26.11) pojedynek z liderującą w grupie Wifamą Łódź. W rozgrywanym przy ul. Nowowiejskiej meczu, nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pokonał faworyzowanych gości 3:1.

W nadchodzącą niedzielę (30.11) juniorzy zagrają przy ul. Nowowiejskiej ze Skrą Bełchatów. Początek spotkania o godz. 12.00. W rozgrywkach juniorów Lechia zajmuje obecnie 4. miejsce z 12. punktami. Bełchatowianie są na miejscu piątym z 9. oczkami. Mają jednak o dwa mecze rozegrane mniej od Lechii.

***

Swoje turnieje w miniony weekend rozegrały także zespoły młodzików. Tym razem weekend nie był udany dla naszych najmłodszych siatkarzy. Zespół Bartłomieja Rebzdy rywalizujący w najmocniejszej grupie A musiał uznać wyższość Skry Bełchatów (1:2), Sieradza (1:2) oraz Wifamy Łódź (0:2). Niestety oznaczało to zajęcie 4. miejsca w turnieju i spadek do grupy B.

Drugi zespół młodzika, którego trenerem jest Krzysztof Kurzdym, grał w grupie C. Nasi siatkarze przegrali z MG 13 Łódż oraz z drugim zespołem Skry Bełchatów po 0:2. Zajmując 3. miejsce spadli do grupy D. Liczymy, że w kolejnych turniejach nasi młodzicy zaliczą lepsze występy i tym razem wywalczą awans.

Młodzicy Lechii I grali w składzie: Wilk Bartłomiej, Wilk Kacper, Rebzda Kacper, Woźniak Patryk, Ulaszewski Patryk, Świech Hubert, Baran Marcel, Mąkola Mateusz, Wójciak Patryk, Królak Jakub, Wójciak Bartłomiej, Mochola Szymon

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.