Turnieje

Młodzicy i kadeci Lechii walczyli z najlepszymi zespołami w Polsce

Mlodzicy - turniej RadomW miniony weekend (5-6 października)  odbył się w Radomiu turniej Mazovia Cup, w którym udział wzięły dwie młodzieżowe drużyny KS Lechii Tomaszów Maz. Bardzo dobrze na tle silnych ekip z całej Polski zaprezentowali się nasi młodzicy, którzy zajęli trzecie miejsce, pokonując gospodarzy turnieju RCS Czarnych Radom 3:0 i STS Skarżysko- Kamienną 2:1. Tomaszowianie ulegli po walce Asseco Resovii Rzeszów 1:2 i MKS MDK Warszawie 1:2.

Wyróżniającym się zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został uznany siatkarz Lechii – Damian Migała.

KS Lechię Tomaszów Maz w kategorii młodzików reprezentowali:
Konewka Bartłomiej, Michał Lechowski, Sulma Kacper, Madzio Szymon, Biedal Piotr, Kubryn Mikołaj, Migała Damian, Owczarek Mariusz, Adam Piekarz, Iskierka Jakub oraz Życzynski Daniel.
Trenerem zespołu jest Strawiński Rafał.

W turnieju wzięła udział także nasza drużyna kadetów, która w swojej kategorii wiekowej miała za rywali zespoły zdobywające w przeszłości medale mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Kamila Czapnika zajęli ostatecznie czwarte miejsce wygrywając między innymi z MKS MDK Warszawą 3:0. W turnieju udział wzięły drużyny: Asseco Resovia Rzeszów, RCS Czarni Radom, MKS MDK Warszawa, KS Lechia Tomaszów Maz i MUKS Huragan Wołomin.

Wyróżnionym zawodnikiem w zespole Lechii został Mateusz Wąs.