Turnieje

Lechia mocniejsza niż Huragan. Zapraszamy na „Memoriał Wiesława Gawłowskiego”

Do inauguracji sezonu II ligi pozostało już mniej niż 20 dni. To najlepszy czas do rozgrywania meczów testowych, przygotowujących drużyny do sezonu. Lechia Tomaszów ma już za sobą pierwsze spotkanie towarzyskie z II-ligową drużyną.

W minioną niedzielę tomaszowianie gościli we własnej hali Huragan Wołomin. To klub, który w maju bieżącego roku pokonał nas w turnieju półfinałowym, by później zapewnić sobie udział w rozgrywkach na szczeblu drugiej ligi za sprawą zwycięstwa w turnieju finałowym.

Towarzyski rewanż udał się naszym siatkarzom bardzo dobrze. Umówiono się na rozegranie pięciu setów. Lechia była lepsza w pierwszych czterech, ustępując jedynie w ostatniej partii.

Tuż po zakończonym meczu trener Tomasz Migała nie krył swego zadowolenia:

Zagraliśmy dziś pierwszy poważniejszy sparing, bo naszym rywalem był drugoligowiec. Już od samej rozgrzewki widać było, że nasz zespół wygląda zdecydowanie lepiej. Potwierdziło się to w końcowym rezultacie i pewnej wygranej. Wynik i gra cieszą tym bardziej, bo nie jesteśmy jeszcze w wysokiej formie, która ma przyjść dopiero na rozgrywki ligowe. Cieszy również fakt, że mogliśmy się zrewanżować za półfinałowy turniej o awans do ll ligi.

Widać jeszcze pewne mankamenty ale wiadomym jest, że brakuje nam przede wszystkim zgrania. Teraz przed nami turniej w Tomaszowie [Memoriał Wiesława Gawłowskiego – przyp. Lechia.pl] i trzy mecze z zespołami ll-ligowym. Jedyny problem na dziś to kontuzja naszego atakującego Emila Woty. Miejmy nadzieję, że będzie gotowy na inaugurację sezonu 28. września.

Cieszy również pewność w polu zagrywki i skuteczny blok. W tych elementach wypadliśmy dziś bardzo dobrze. Atak także stał na wysokim procencie skuteczności. Myślę, że w miarę upływu czasu będzie to wyglądało jeszcze lepiej.

Na pewno pochwalić należy naszego atakującego – Krzysztofa Dziubka, dla którego to zupełnie nowa pozycja, a pomimo to, zagrał bardzo dobre spotkanie. Nasi przyjmujący na siatce też kończyli większość ataków. Dobra gra środkowych i ich ataki na wysokim zasięgu robiły swoje. Muszę też zwrócić uwagę na bardzo dobrą dyspozycja libero – Dawida Kornackiego, który jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem.

Nasi rozgrywający: Adam Herbich i Rafał Grabarczyk zaczynają pomału „łapać wspólny język” z atakującymi dlatego z meczu na mecz może być już tylko lepiej.

KS Lechia – Huragan Wołomin 4:1 (25:20, 30:28, 26:24, 25:19, 14:25)

W najbliższy piątek w hali ZSP nr 2 w Tomaszowie Maz. rozpocznie się tegoroczny „Memoriał Wiesława Gawłowskiego”. Siatkarze Lechii Tomaszów Maz. zmierzą się w ciągu dwóch dni z trzema wymagającymi II-ligowymi rywalami. Będzie to ważna impreza, która da zapewne odpowiedź trenerom, w którym miejscu nasza drużyna znajduje się na dwa tygodnie przed pierwszym spotkaniem ligowym z Bzura Ozorków.

W meczu otwierającym Memoriał Lechia zmierzy się w piątek 13. września o godzinie 17.00 ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Spale. Po zakończonym meczu nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, zaś około godz. 19.00 na parkiecie pojawią się zespoły Hutnika Kraków i MOS Wola Warszawa.

W sobotę 14. września:
o godz. 10.00 zmierzą się SMS Spała z MOS Wola Warszawa
o godz. 12.00 Lechia Tomaszów z Hutnikiem Kraków (nasz rywal z majowego turnieju półfinałowego o II ligę)
o godz. 16.00 Hutnik Kraków – SMS Spała
o godz. 18.00 Lechia Tomaszów – MOS Wola Warszawa

Po ostatnim meczu nastąpi uroczyste zakończenie tegorocznego Memoriału Wiesława Gawłowskiego.

Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy na halę. WSTĘP BEZPŁATNY.

 

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.