II Liga

Szykują się zmiany w II lidze mężczyzn

Szykują się zmiany w rozgrywkach II ligi mężczyzn, już od najbliższego sezonu. Jak możemy przeczytać na stronie pzps.pl, duże zainteresowanie klubów występami na tym szczeblu rozgrywek warunkuje zmiany:

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej po rozszerzeniu składu PlusLigi i analizie zmian w I lidze mężczyzn rozważa wprowadzenie nowej formuły rozgrywek w II lidze mężczyzn.

Ogromne zainteresowanie klubów występami na tym szczeblu, skłania do wypracowania nowego układu terytorialnego rozgrywek II ligi mężczyzn.

Wydział Rozgrywek PZPS zwraca się do klubów zainteresowanych udziałem w rozgrywkach II ligi w sezonie 2013/2014 o przesłanie aplikacji (potwierdzenie gotowości do występów w II lidze w sezonie 2013/2014) w terminie do 5 lipca br. Aplikować mogą kluby III ligi, które uczestniczyły w rozgrywkach sezonu 2012/2013 lub kluby, które spadły z II ligi.

Decyzja o zmienionej formule rozgrywek II ligi od sezonu 2013/2014 zapadnie po 10 lipca 2013 roku a kluczowe będzie kryterium terytorialności.

Andrzej Lemek
Wiceprezes ds. sportowych
Sekretarz Generalny PZPS

Dotychczasowe podziały na grupy przestaną więc zapewne obowiązywać. Jak tylko znane nam będą decyzje władz PZPS-u oraz nasi rywale, bezzwłocznie poinformujemy o tym na naszej stronie.

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.