Kadet

Brązowi kadeci awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski!

Nasi kadeci poszli w ślady swoich kolegów i w finale wojewódzkim wywalczyli trzecie miejsce. Zdobywając brązowe medale zapewnili sobie jednocześnie awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski Kadetów.

Nasza drużyna rozpoczęła zmagania w turnieju od dwóch piątkowych zwycięstw. Najpierw pokonali oni Skrę Bełchatów 3:0, by w drugim meczu uporać się z UKS MG 13 Łódź w stosunku 3:1.

Jak później się okazało, oba te zwycięstwa były wystarczające do zajęcia 3. miejsca. Nasz zespół miał sporą szansę w rywalizacji o wyższe lokaty turnieju. Niestety w sobotnim meczu minimalnie przegraliśmy z gospodarzami, zespołem Bzury Ozorków 2:3. W ostatnim meczu turnieju musieliśmy uznać także wyższość  ekipy Wifamy Łódź, z która przegraliśmy 0:3.

Oto wszystkie wyniki turnieju finałowego województwa kadetów:

Lechia Tomaszów Maz. – UKS MG 13 Łódź 3:1
Lechia Tomaszów Maz. – Bzura Ozorków 2:3
Lechia Tomaszów Maz. – Skra Bełchatów 3:0
Lechia Tomaszów Maz. – Wifama Łódź 0:3
UKS MG 13 Łódź – Bzura Ozorków 1:3
UKS MG 13 Łódź – Skra Bełchatów 0:3
UKS MG 13 Łódź – Wifama Łódź 0:3
Bzura Ozorków – Skra Bełchatów 1:3
Bzura Ozorków – Wifama Łodź 3:2
Skra Bełchatów – Wifama Łódź 1:3

W końcowym rozrachunku, turniej finałowy o mistrzostwo woj. kadetów zakończył się następującą kolejnością:

1. Wifama Łódź
2. Bzura Ozorków
3. KS Lechia Tomaszów Maz.
4. Skra Bełchatów
5. UKS MG 13 Łódź

Lechię Tomaszów reprezentowali:
Szymon Morga, Kamil Budziejewski, Kamil Kosz, Mateusz Wąs, Marcin Zatyka, Szymon Szewczyk, Szymon Styś, Łukasz Grabowski, Igor Małecki, Mateusz Wilk, Patryk Bogusz, Artur Kaczmarek oraz Adam Kącki

Trenerami zespołu są Kamil Czapnik oraz Tomasz Morga.

Gratulując naszym kadetom, trzymamy za nich kciuki w rywalizacji 1/8 Mistrzostw Polski.

Już dziś uznać można, że sezon 2012/13 Klub Sportowy Lechia uznać może za całkiem udany. W rywalizacji drużyn młodzieżowych udało nam się we wszystkich kategoriach (młodzik, kadet, junior) zająć w naszym województwie 3. miejsce i awansować z brązowymi medalami do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski.

Juniorzy zakończyli niestety swój sezon na zajęciu 3. miejsca w fazie 1/8 MPJ. W grze wciąż pozostają nasi młodzicy i kadeci. Wkrótce poinformujemy o zbliżających się terminach turniejów 1/8 MP dla obu naszych zespołów. 

Komentarz do wpisu

Czas upłynął. Odśwież CAPTCHA.